Marka Pom Pom Candles powstała na bazie miłości do pięknej formy oraz fascynacji różnorodnością zapachów.

Zanim stworzyliśmy nasze świece, przez wiele miesięcy doskonaliliśmy recepturę, wykorzystując do tego zapachy z różnych stron świata, tak aby produkt, który oddajemy dzisiaj w Państwa ręce, był nie tylko piękny w formie ale również zachwycał intensywnością i długotrwałością zapachu.

Świece Pom Pom Candles wykonujemy ręcznie, z pasją i zaangażowaniem w każdy, nawet najmniejszy szczegół.

W naszej ofercie znajdziecie wysokiej jakości, bardzo intensywne świece parafinowe, tworzone z najczystszej, hydrorafinowanej parafiny: kolekcja dwuknotowych świec Elegance (dostępna w 3-ech wielkościach eleganckich słojów z zatyczką) oraz kolekcja jednoknotowych świec MINI (stworzona z myślą o tych, którzy chcą przetestować zapach, zanim kupią dużą świecę).
Świece Elegance, ze względu na swoją intensywność (autorska receptura PomPom Candles) polecane są szczególnie na duże powierzchnie.

Nasza oferta to także naturalne świece sojowe: kolekcja SPA (5 kompozycji zapachowych bazujących wyłącznie na olejkach eterycznych), Exclusive (naturalne zapachowe świece sojowe w eleganckich naczyniach z kloszem), Glamour (naturalne zapachowe świece sojowe w pięknych lustrzanych naczyniach).


W tej szerokiej ofercie, każdy wielbiciel świec zapachowych znajdzie dla siebie polski, ręcznie wytwarzany produkt o najwyższej jakości.
Ponieważ zależy nam na Państwa satysfakcji, przygotowaliśmy kilka wskazówek jak palić nasze świece aby uzyskać najlepszy efekt wizualny i zapachowy:

  • bardzo istotne jest aby pierwsze palenie świecy trwało około 2-4 godzin. Pozwoli to na całkowite roztopienie się wosku aż do samych ścianek naczynia. Dzięki tej podstawowej zasadzie, unikniecie Państwo tzw. tunelowania świecy, czyli spalania jej tylko w centralnej części, pozostawiając niestopiony wosk przy ścianach naczynia

  • aby świeca paliła się równomiernie, nie kopcąc przy tym, należy przed każdym paleniem przyciąć knot do wysokości około 5 mm

  • jeżeli po dłuższym paleniu świecy, na knocie powstanie charakterystyczny rozdwojony grzybek, należy go usunąć, przycinając knot. Uchroni to świecę przed zabrudzeniem

  • zapalonej świecy nie należy pozostawiać bez nadzoru oraz w zasięgu dzieci lub zwierząt

  • pamiętajmy również aby świeca palona była na odpornym na ciepło podłożu.